77 mln złotych na budowę Mostu Heleńskiego, 27.02.2017r.Środa, 08 marca 2017

W poniedziałek 27 lutego w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja poświęcona zwiększeniu kwoty dofinansowania z funduszy UE do poziomu 85 proc. na wybrane inwestycje drogowe w miastach.

Dofinansowanie w wysokości 77 mln zł na budowę Mostu Heleńskiego z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca jest już pewne. To wielki sukces, który był możliwy dzięki wsparciu wielu osób, a zwłaszcza Wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka.

W konferencji wzięli udział: Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wiceministrowie Rozwoju Jerzy Kwieciński i Witold Słowik, Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk, Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, a także dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek, odpowiedzialny za prowadzenie nowej inwestycji drogowej.

Jak podkreślił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak – Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje deklaracji w stosunku do Polaków.