Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada 2018 r, Przełęcz Rydza - Śmigłego w Chyszówkach. 11.11.2018r.Wtorek, 13 listopada 2018

W ubiegłą niedzielę na Przełęczy Rydza- Śmigłego w Chyszówkach odbyły się uroczystości Patriotyczne Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 12.00  rozpoczęto oficjalną część uroczystości. Odegrano Hymn Narodowy i wciągnięto Flagę Państwową na maszt. Apelem poległych uczczono wszystkich walczących w obronie ojczyzny, następnie delegacje złożyły wiązanki i znicze pod Pomnikiem. Po ceremonii oddania hołdu odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, która była koncelebrowana przez kapłanów Parafii Dobra i Jurków, Słopnic Dolnych  pod przewodnictwem ks. dr Jana Banacha z parafii Tymbark.

Po oficjalnej części gospodarze przygotowali 100-czekolad na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz słodycze, którymi obdarowali najmłodszych uczestników spotkania. Ponadto zgromadzonych zaproszono na bigos.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Radni Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski, Czesław Kawalec, Jan Więcek, Radny Miasta Limanowa Walenty Rusin, Wójtowie Gmin Słopnice i Dobra. W spotkaniu patriotycznym uczestniczyła również Pani prof. Wanda Półtawska z mężem.