Zaproszenie na IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan w Krakowie 30 listopada 2018 rokuWtorek, 27 listopada 2018

Szanowni Państwo

Zapraszam na IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan  „Europa: od dyskryminacji do prześladowań?” organizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Przewodniczącego  Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów prof. Ryszarda Legutkę w dniu 30 listopada 2018 roku (piątek) o godz. 900 w Auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4 w Krakowie.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wstęp wolny, bez konieczności rejestracji.

Kongres będzie poświęcony coraz częstszym przypadkom dyskryminacji i prześladowania chrześcijan w Europie oraz zagrożeniom jakie niesie za sobą oddalanie się od wartości i tradycji które przyświecały założycielom Wspólnot Europejskich.

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Kościoła, eksperci i dziennikarze z Polski
i z zagranicy. Wśród Gości będą między innymi: J.E. abp. Marek Jędraszewski, Minister Beata Kempa, ks. prof. Waldemar Cisło, Anna Maria Jalalifar, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, red. Paweł Lisicki, prof. Chantal Delsol, red. Tomasz Terlikowski, dr Gudrun Kugler, ks. red. Henryk Zieliński, red. David Quinn, mec. Hakon Bleken, Ellen Kryger Fantini, Marcela Szymanski, dr Roger Kiska.

Proszę o przekazanie zaproszenia Członkom i Sympatykom PiS, Znajomym i Osobom zainteresowanym oraz o udostępnianie tego wydarzenia na portalach społecznościowych.

 

Serdecznie zapraszam

Wiesław Janczyk

Pełnomocnik Okręgu 14 PiS

Poseł na Sejm RP