64/XX Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca, Ptaszkowa. 09.02.2019r.Środa, 13 lutego 2019

W sobotę 9 lutego br. w Ośrodku Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, odbyły się zawody
w biegach narciarskich. O godzinie 8.45 nastąpiło poświęcenie obiektów CSZ. Następnie o 10.00 dokonano oficjalnego otwarcia spartakiady, która w sposób szczególny i wyjątkowy pełni funkcje integracyjną. Blisko 100 sportowców wzięło udział w zawodach,  gdzie do pokonania był dystans od 150 do 1500 metrów. Nieopodal tras biegowych ok. 200 osób uczestniczyło w warsztatach Terapii Zajęciowej.

Wyjątkowym gościem spotkania był Prezydent RP Andrzej Duda, który nie tylko dokonał honorowego startu, ale również gratulował każdemu uczestnikowi ukończenia biegu. Ponadto Prezydent podczas dekoracji zawodników wręczał puchary i medale zwycięzcom XX Zintegrowanej Spartakiady Dziecięcej. Towarzyszył mu również Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk.

Prezydent podczas przemówienia podziękował organizatorom a także wspomniał patronów zawodów Romana Stramkę i Zbigniewa Kmiecia. Zaznaczył, iż:

- Można być razem, można cieszyć się sportem, zabawą. Można zmagać się z samym sobą i także
i różnymi innymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość, wielką wolę zwycięstwa .

- Młodzież, zawodnicy sprawni spotykają się z tymi, którzy są niepełnosprawni, ale także mają swoją sportową ambicję i wspaniale pokazują innym, że można walczyć i konkurować nawet wtedy, kiedy nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych – dodał Prezydent. .

Podczas spotkania obecni byli parlamentarzyści Wiesław Janczyk, Jan Duda, Barbara Bartuś, ks. biskup Leszek Leszkiewicz, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek WM Witold Kozłowski, Wicestarosta Nowosądecki Antoni Krzak, Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.

Fot.: Mateusz Książkiewicz