Bieżąca VI kadencja Sejmu dobiega końcaCzwartek, 01 stycznia 1970

Szanowni Państwo!

Bieżąca VI kadencja Sejmu dobiega końca

 

 Przed Posłami jeszcze kilka posiedzeń. W ciągu tych 4 lat bieg wydarzeń był niezwykły i bardzo dynamiczny. W nieskończoność oscylował wokół gospodarki, finansów, integracji europejskiej, ale też przyniósł wydarzenia dramatyczne, zaskakujące o których bę-dziemy pamiętać przez pokolenia.

Sejm na Wiejskiej objął swoją uwagą, aż 4531 indywidualnych dokumentów, którym Marszałek nadawał bieg w toku prac legislacyj-nych. Większość z nich szła przez Komisję Finansów Publicznych w której pracuję. Inicjowałem i prowadziłem wiele zagadnień waż-nych dla regionu i Polski, ale i dla każdego gospodarstwa i każdej rodziny.

Lokalnie wespół ze Starostą, Wójtami, Burmistrzami, Radami Samorządów łącząc siły, skoncentrowani byliśmy na realizacji proje-któw, inwestycji, które będą przez lata decydować o statusie i atrakcyjności naszego powiatu. Szukaliśmy środków finansowych, naj-lepszych rozwiązań dla licznych problemów lokalnych.

Sprawozdanie z mojej działalności w VI Kadencji Sejmu w latach 2007-11.

Starałem się z nim dotrzeć w wydaniu szczegółowym do każdego z Państwa indywidualnie poprzez ogłoszenia, wydanie i dystrybucję specjalnej gazety. Zainteresowanych zapraszam jeszcze po jej odbiór do mojego Biura Poselskiego.

Tutaj przywołam liczby, którymi zwyczajowo opisuje się aktywność Posła, wyglądają następująco: 120 wystąpień w toku debat i prac nad ustawami. 53 Interpelacje. 117 zapytań Poselskich w sprawach regionu (dało to 18 miejsce na 460 Parlamentarzystów w ran-kingu prowadzonym przez Kancelarię Sejmu).

Ponadto zgłoszone w moim Biurze skargi i wnioski wymagały ponad 450 interwencji do władz terenowych lub centralnych. Szukałem najlepszych rozwiązań w sprawach osób indywidualnych, organizacji, instytucji i samorządów. Osobiście pisałem listy do różnych szczebli administracji. Znalazłem dobre zakończenie dla wielu spraw, które toczyły się latami.

Koncentrowałem się na działaniach dotyczących:

 RODZINY - pierwszy rozpocząłem w Sejmie działania, które doprowadziły do zmniejszenia opłat w OFE dla 15 mln obywateli. Prze-ciwstawiłem się wprowadzeniu przepisów o eksmisji na bruk. Opracowywałem w trybie pilnym przepisy, które umożliwiły wsparcie poszkodowanych w wyniku klęsk powodzi i osuwisk,

 SPOŁECZEŃSTWA -Prowadziłem w imieniu Klub PiS najtrudniejsze ustawy dotyczące Banków Ubezpieczycieli i Giełdy, Opraco-wałem program restrukturyzacji długu w Samorządach. Pomogłem zdobyć pieniądze na liczne drogi powiatowe i gminne oraz inwe-stycje na drodze krajowej nr 28 pieniądze na infrastrukturę sportową i wiele innych.

GOSPODARKI – Broniłem pracowników przed szkodliwymi zmianami przepisów prawa pracy. Interweniowałem w obronie rolni-ków – szczególnie w obszarze dopłat, kredytów preferencyjnych i klęskowych. Broniłem praw pacjentów publicznej służby zdrowia. Zachęcałem mieszkańców do aktywności, podejmowania i pełnienia funkcji w Samorządzie.

Bardzo aktywnie włączyłem się w proces tworzenia prawa. Chciałem, aby to prawo było dla ludzi. Tworzone w imię dobra kraju
i obywateli.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w mojej parlamentarnej pracy.

P.S.

Wybory do Sejmu odbędą się 09.10.2011r. To Państwo zadecydujecie, kto będzie  sprawował mandat Posła. Zachęcam do uczestni-czenia w nich tak, aby Limanowszczyzna nadal mogła mieć silną reprezentację w Warszawie.

Bardzo sobie cenię możliwość komunikacji z czytelnikami „Wiadomości Powiatu” i dziękuję Staroście Janowi Puchale i wszystkim Radnym za udostępnienie miejsca na łamach tego wydawnictwa jednocześnie zapewniam, że zawsze pozostawałem i pozostaję do dy-spozycji Samorządu i osób zatroszczonych o rozwój naszej dużej i małej Ojczyzny.

Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk

Źródło: „Widomości z Powiatu”, sierpień 2011 r.