19 lipca 2015r. w Limanowej miał miejsce Jarmark Św. Marii Magdaleny, zorganizowany w roku jubileuszowym 450-lecia nadania Limanowej praw miejskich. Jarmark w święto Marii Magdaleny jest pamiątką nadania pierwszego jarmarku dla miasta Limanowa przez króla Zygmunta Augusta w roku 1565.
Na wydarzenie przybyli licznie mieszkańcy Limanowej i jej okolic, a także samorządowcy z regionu wśród, których obecny był także Poseł Wiesław Janczyk.
Spotkanie rozpoczęło się od barwnego korowodu i wystrzałów z ozdobnej armaty wiwatowej wzorowanej na armacie francuskiej z końca XVIII wieku i zakupionej przez władze Miasta Limanowa do zbiorów Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Następnie przybyli mieli okazję obejrzeć widowisko historyczne tzw. „żywy obraz” przedstawiające nadanie praw miejskich Limanowej w wykonaniu członków Związku Strzeleckiego „STRZELEC”.
W limanowskim Parku Miejskim rozlokowano zrekonstruowane z czasów XV do XVII wieku obozowisko m.in. namioty historyczne, prace rzemieślników, kupców, kobiet na żarnach, krosnach, maglu, mogli podziwiać pracę kowala. Wszystko to za sprawą grup rekonstrukcyjnych: GWARDII KASZTELAŃSKIEJ z Mszany Dolnej, KLUBU ORĘŻA DAWNEGO KLINGA z Nowego Targu, BRACTWA RYCERSKIEGO KASZTELANII SANDECKIEJ oraz grupy ZBÓJNICY ONDRASZKA. Można też było obejrzeć SOKOLNIKA z 6 ptakami wyszkolonymi do celów łowieckich oraz dobijanie targu. Jego przedmiotem była krowa, a w rolę stron: sprzedającego i kupującego wcielili się Józef i Wojciech Tokarczykowie z Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki. Dodatkowo przygotowano liczne inscenizacje, widowiska i pokazy, m.in. „Napad zbójników na karawanę kupiecką”, pokazy walk rycerskich, jakie zaprezentowało Bractwo Rycerskie Kasztelanii Sandeckiej, pokaz tańca dawnego wykonywany najpierw przez Klub Oręża Dawnego KLINGA z Nowego Targu, a następnie Bractwo Rycerskie Kasztelanii Mandeckiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny zaprezentowało widowisko teatralne „Maglowanie, praca na żarnach i tkactwo”.
Ponadto przygotowano promocję i jarmark produktów regionalnych na stosikach: Szczyrzyckiego Browaru Cystersów, Tłocznię Maurera, E-gustus producent oleju rzepakowy, stoisko pszczelarza z Koła Pszczelarskiego z Limanowej, Wiejską chatę – rarytasy z Białegostoku, zioła i nalewki ze Słopnic, rękodzieło artystyczne. W sektorze rzemieślników historycznych zobaczyć można było można: rekonstrukcję kuźni kowalskiej z XVI wieku, stoisko rzemieślnicze z maglem, krosnami i żarnami, stoisko z pokazem militariów z XVII-XX wieku, stoisko kaligraficzne, zielarskie i tradycyjnych nalewek. Na jarmarku nie zabrakło miejsca dla artystów regionalnych. Swoją twórczość prezentowało blisko 20 artystów z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oddział Limanowa.
Dużą popularnością cieszyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne o/Limanowa gra miejska prowadzona w trzech kategoriach: „Zostań najlepszym kupcem”, „Zostań najlepszym zbójnikiem” oraz „Zostań mistrzem cechu”, nawiązującą do XVI- XVII wiecznego szlaku kupieckiego, w której wzięło udział 119 uczestników. Ponadto dla uczestników udostępniono wystawę muzealną pt. „NA POLSKO WĘGIERSKIM SZLAKU WINA” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej. Na zakończenie odbył się koncert Zespołu „ŻYWIOŁAK”.