15 sierpnia 2015r. w miejscowości Glisne pod Luboniem Wielkim miały miejsce uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego „Mszyca” 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, por. Jana Stachury "Adama".
Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa ku czci wspominanych walczących w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Glisnem, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Partyzantów, ufundowany przez żołnierzy „Adama”. Mszę świętą poprowadził rektor kościoła ks. Andrzej Sawulski, a homilię wygłosił, pochodzący z Glisnego ks. infułat Jakub Gil.
Po nabożeństwie uczestnicy tego partyzanckiego święta uczestniczyli w Apelu Poległych zorganizowanym pod przewodnictwem dyrektor miejscowej szkoły podstawowej, Krystyny Pajka. Podczas apelu w wystąpieniu okolicznościowym przygotowanym przez nauczycielkę historii Barbarę Oleksy, zaprezentowały się dzieci. Następnie z przemówieniem wystąpiła zastępca wójta Gminy Mszana Dolna, Katarzyna Szybiak i przewodnicząca rady Aleksandra Kania.
Następnie Poseł Wiesław Janczyk zwrócił się do uczestników apelując o chronienie kruchego płomienia wolności, jaka została wywalczona przez wiele pokoleń Polaków:
- Patrząc na okoliczne góry, na Luboń, trzeba powiedzieć, że także tędy szła wolność dla Polski, szła stopami żołnierzy „Adama” i jego kompanów i cieszę się, że tutaj w Glisnem dzięki staraniom władz samorządowych i obecnego proboszcza kultywuje się pamięć o tych ludziach niezłomnych – podkreślił w swym wystąpieniu poseł PiS Wiesław Janczyk.
Kolejno wystąpiła także Poseł Anna Paluch, a na koniec Apelu przedstawiciel Podhalańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej ZP „Błyskawica” podarował dla kościoła w Glisnem miniaturę Krzyża Partyzanckiego, jaki znajduje się pod Turbaczem, a który jest symbolem wszystkich partyzantów AK walczących na Podhalu i w Gorcach o wolną Polskę. Podczas uroczystości zaprezentowano także sztandar, będący wyrazem jedności różnych oddziałów partyzanckich. Pierwszy raz w uroczystości na Glisnem wziął udział poczet sztandarowy Samoobrona Wileńska AK Oddział Partyzancki „Komara” z Nowego Targu. Był także obecny sztandar Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych w Mszanie Dolnej.
W wydarzenie włączyły się również: chór im. Ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, orkiestra „Echo Gór” z Kasinki Małej i poczty sztandarowe OSP gminy, a także okoliczni mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych i różnych środowisk patriotycznych.
Galeria z uroczystości dostępna pod adresem: